První pomoc při akné

17. července 2009 v 10:45 | Zuzka |  Akné

První pomoc

Máte-li lehčí akné, můžete vystačit s používáním vhodné léčebné kosmetiky a správným režimem péče o kůži. Léčebná kosmetika se od běžné liší tím, že obsahuje prověřené účinné látky. Na trhu je až nepřehledné množství různé kosmetiky "na akné". Proto se o výběru pro Váš konkrétní případ raději poraďte s lékárníkem či lépe s dermatologem, poněvadž nevhodným prostředkem nebo jeho nesprávným používáním byste akné mohli zhoršit.

Jako základní si můžete v lékárně koupit čistící pleťový roztok či u vysloveně suché pokožky s akné pak čistící pleťové mléko. Pro aknózní kůži jsou to lihové, resp. alkoholové roztoky často s dezinfekčními či bylinnými přísadami (australský čajovník, přeslička, dýně, aloe, lékořice, aj.). Pro citlivou kůži je třeba zvolit již speciálnější prostředky, bez alkoholu.

K němu si můžete pořídit eventuálně podpůrně léčebný krém, které by měl mít charakter pleťového mléka nebo řídkého krému (aby neucpával póry). Tyto krémy obsahují protizánětlivé, olupující a dezinfekční přísady (LHA=lipohydroxy kyseliny a AHA=alfahydroxy kyseliny, zinek, aj.). Obvykle se používají na noc a na den se použije pouze korektor (tyčinka k zamaskování červených projevů akné).

PURE ACTIVE (Garnier) - NOVINKA 2009
Působí proti akné i stopám po akné. Přípravky mají antimikrobiální účinky a regulují tvorbu mazu a černých teček. Účinnost byla klinicky testovaná na pleti se sklonem k akné. Působí okamžitě.

Účinné látky: 2% kyselina salicylová, herbarepair (přírodní extrakt z brusnice borůvky)
Tohle je jeden z přípravků na ostranění akné.
Věřte ,že nejste sami ,kdo ho má.U každého se dříve nebo později objeví.


Nestyďte se za svůj obličej.Akné se dříve nebo později objeví u každého.U někoho dříve a u někoho později.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama