Srpen 2009

Výherce parfému Celine Dion

31. srpna 2009 v 20:43 | Zuzka |  Soutěže
Takže správné odpovědi:
3.122 dílů
Ostatní byly spíš názorové

A výherkyní se stala......paní Sandra Pokorná,Prčice

Gratuluji!!!

Diskuse na téma:Ženská obřízka

29. srpna 2009 v 15:50 | Zuzka |  Všechno možné
Tenhle článek navazuje na článek předešlý.Můžete sem napsat svůj názor na ženskou obřízku.Všechno bereme.Můžete se také na něco zeptat.Na vše odpovím.
PROSÍM PIŠTE VŠICHNI DO KOMENTÁŘŮ(kdo chce ,tak i na e-mail normita12@seznam.cz)

DISKUSE ZAČÍNÁ!!

Utrpení dívek v Keni aneb ženská obřízka

29. srpna 2009 v 15:46 | Zuzka |  Všechno možné
Jen několik kilometrů od pláží Egypta podstupují dívky v našem věku (cca 14 let) nebezpečný rituál ženské obřízky. Mnohé z nich pak trpí ošklivými záněty, ztratí obrovské množství krve nebo dokonce zemřou!


Tonhle rituál podstupují dívky před první menstruací a jsou jim odstraněny všechny vnější části pochvy.V Egyptských zemích jsou stydké pysky u holek považovány za něco nečistého.
Pokud se dívky v afrických zemích chtějí někdy v budoucnu vdát,musí obřízku podstoupit za každou cenu,jinak si je muž nevybere.Jejich matky je zavedou za obřezávačkami,které pomocí nožů,žiletek,víček od plechovek nebo skleněných střepů vyřezávají dívkám vnitřní,vnější stydké pysky a klitoris.Dezinfekce pak probíhá většinou kravskou močí!!!
Potom obřezávačka pochvu zašije,takže nakonec zbude jen malý otvůrek,kterým dívkám odchází
moč a m.Aby se všechno vyhojilo,musí mít dívky navíc několik týdnů svázány nohy!Přiom cítí nesnesitelné bolesti,trpí záněty a hlavně zrácí obrovské množství krve,což jsou důvody proč 35% z nich dříve nebo později umírá!!!!!!!!!!
Dívky ,které přežijí,si v sobě nesou celoživotní trauma,trpí depresemi ,poruchami příjmu potravy navíc je pro ně sex velké utrpení,kterému by se nejraději vyhnuly.

Tady jsem našla příběh jedné egiptské dívky. Je to strašlivé!
Třináctiletá Hala, která má svlečené kalhotky a vyhrnutou sukni, leží na posteli a třese se strachy. Ještě se nikdy ve svém životě tolik nebála. Zoufale otočí hlavu na svou matku, která stojí opodál a očimaji prosí o pomoc. Marně. ,,Jestli chceš být dobrou manželkou, pak to musíš vydržet.'' říká jí neústupně máma a kývnutím hlavy dává, ženě znamení, že může začít. Ta bere do starých vrásčitých rukou tupý nůž a míří s ním na Halu. V jediném okamžiku dívka cítí prudkou a ostrou bolest, která jí projede celým tělem. Začne křičet jako o život, i když jí to předtím máma přísně zakázala. Jenže utrpení, které teď prožívá ,je mnohem silnější než jakékoliv příkazy. Zachvíli upadne do bezvědomí.
Po několika hodinách se Hala probudí v malé tmavé chatrči, kam ji matka přinesla ještě v době, kdy o sobě nevěděla. Vyčerpaně otvírá oči, když se s velkou námahou rozhlédne kolem sebe, vidí všude samou krev -na posteli,na rukou i na svém oblečení.Na malý okamžik si Hala pomyslí ,že měla vlastně štěstí, když přežila hrozné utrpení, ke kterému ji donutila její vlastní matka (!), přežila. Hala ztratila spoustu krve, ale nikdo ji nepomohl. Ani matka, která by jako první měla chránit zdraví a život své dcery. ,,Slyšela jsem Halinina výkřiky, ale nemohla jsem nic dělat!'' vypráví Halinina kamarádka Jehan. ,,Nevím co všechno by se stalo,pokud by mě naši našli, že jsem jí šla pomoct. Když si pomyslím, že něco podobného brzy čeká i mě, mám hrozný strach.''
Když dlouho nepřicházel nikdo, kdo by mohl Hale pomoci, rozhodla se k zoufalému činu. Z posledních sil se doplazila k nedaleké řece, chvíli se nechala nést jejím proudem a pak začala plavat. Na vodní hladinu dopadají jemné třpytivé paprsky slunce a Hala se konečně cítí svobodná, i když jen na chvíli... Protože ztratila hodně krve, srdce jí tluče stále pomaleji. Řeka kolem ní se zbarví červeně a v tu chvíli Hala uvidí na ,,druhém břehu'' světlo. Pak už na nic nemyslí, umírá!!!!!!!!

Tohle je jeden ze strašlivých příběhů! Můžete těmhle dívkám pomoci s nadací Lejly Abbasové, která pomáhá dívkám utéci z domu a usadit se v lepší zemi. Dívky mohou začít nový život. Nikdy však neuvidí už svoji rodinu.

Pro více informací klikněte na: http://www.asantekenya.org/

Doufám, že jste se dozvěděli něco zajímavého.
PROSÍM VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY, KTEŘÍ SI PŘEČTOU TENHLE ČLÁNEK, ABY HLASOVALI V ANKETĚ POD ČLÁNKEM!!!

Legíny plné barev a lesku dobijí naše šatníky!

28. srpna 2009 v 18:21 | Zuzka |  Oblečení
Legíny budou i tento podzim a zimu dobíjet naše srdce a plnit naše šatníky. Skvěle do módního kousku maskují to, že se v sychravých dnech potřebujeme zahřát, a po své slávě v 80. letech se již čtvrtý rok opět stále více uchází o naši přízeň. Letos se objevují v neodolatelné podobě plné barev a lesku - je čas na jejich velký slavný návrat!

Když se řekne legíny, někteří z nás si představí staré a sešlé rádoby legíny po babičce s gumou zespodu. Ano, je pravda, že tent
o trend se poprvé objevil před více než padesáti lety a nepochybně si získal místo na módním výsluní. Ti mladší možná legíny nalezli v šatníku z 80. let po mámě, která je doposud nebyla ochotna vyhodit - vždyť je tak milovala!. A někteří možná slávu legín v 80. letech zažili na vlastní kůži. Legínami bylo po jejich slavné éře v 80. letech dlouho opovrhováno. Možná i proto je jejich návrat poněkud pozvolný. Vždyť se o něj snaží už od roku 2006. Ale teď jsou tu zpět v podobě žhavého podzimního a zimního trendu! A dá se tušit, že svůj slavný návrat zažijí právě letos!

Žhavé trendy legín pro letošní podzim a zimu

 • Černá je klasika, ale nebojte se jí dodat lesk!
 • Hitem jsou vzorované legíny.
 • Čím více lesku, tím lépe! Lesknout se i ty nejnetradičněji barevné legíny!
 • Módní jsou délky po kotníky nad ně i pod kolena. Pozor na extra délky - jsou sice módní, ale mohou si je dovolit jen skutečně štíhle ženy!
 • Letos nemusíte poznat, zda máte legíny nebo extra úzké kalhoty! Legíny jsou poveleny i " vytahané", tj. ne zcela obepnuté.
 • Designové prvky jsou letos na legínách hitem. Hledejte modely s knoflíčky, zipy, vsadkami jiných barev či materiálů a s dalšími oživujícími ozdůb kami.


Správná kombinace legín, bot a vrchního dílu je základem úspěchu

 • Delší topy, tuniky a halenky milosrdně zakryjí větší zadeček, bříško a stehna a jsou navíc "in" .
 • Podobně pomůže delší sako na kratší tričko, ale pokud máte vetší zadeček nebo stehna, raději jej nesundávejte.
 • Hitem je kombinace legín s halenkami s nabíranými rukávy nebo s velkoobjemovými halenkami z lehkých a vzdušných materiálů.
 • K vysokým kozačkám si může dovolit legíny téměř každá - perfekní jsou k extra vysokým módním kozačkám.
 • Módní kotníkové boty jsou největším rizikem, jak zdeformovat i pěknou postavu. Vždy raději půl hodiny zkoušejte před zrcadlem výslednou kombinaci, než v ní vyrazíte mezi lidi. Ale jde o kombinaci velice módní, tak za kousek námahy určitě stojí.
 • Sexy lodičky jsou perfektní k širším legínám, které jsou spíše klonem mezi legínami a extra úzkými kalhotami, do kterých byste bez maxi pružnosti propůjčené o legín jen stěží navlékly. Prodlužují nohy a zeštíhlují!
 • Legíny s proužkem pod chodidlem volte raději jen k vyšším kozačkám.

Zkuste podzimní hity!

Jezdecké legíny nepoznáte od extra úzkých kalhot!

Necítíte se v extra upnutých kalhotách dobře? Máte pocit, že ukazují nedostatky postavy, které byste raději ukryla? Cítíte se v nich jako v teplákách? Tak zvolte jezdecké legíny, které se jsou k nerozeznání od extra vypasovaných kalhot a které jsou jedním z tom podzimních hitů. Legíny, které na první pohled působí jako jezdecké, se dají skvěle zkombinovat se zbytkem outfitu. Nejlepší volbou bude sáčko nebo krátké šaty a bude vám to skutečně slušet. Podobný typ vytvořila značka Giorgio Armani nebo Stella Mc Cartney a to hned v několika provedeních.

Zkombinujte legíny s kozačkami

Legíny a kozačky sobě prostě patří. Nejvíce sexy vypadá kombinace s vyššími kozačkami pod kolena, hitem podzimu je ale kombinace s extra vysokými kozačkami nad kolena a vyššími. Legíny jsou v tomto případě nejpraktičtějšími kalhotami, ale zas tolik z jejich krásy již vaše okolí neuvidí - vše se schová pod kozačky.

Inspirujte se outfitem značky Jean Paul Gaultier nebo Nina Ricci, které těmito outfity skvěle vystihly, jakým způsobem je legíny nejlepší zkombinovat a zdůraznit. Těšte se na to, že se vám opticky zeštíhlí nohy!
Vzorované legíny jsou hitem!

Pakliže vám jednobarevné legíny připadají příliš obyčejné, je tady i něco pro vás. Pořiďte si například legíny se zvířecími potisky nebo květinovými vzory, díky kterým rozhodně zazáříte. Velmi trendy jsou také legíny z lesklých materiálů, se kterými váš vzhled dostane nádech rockového stylu. Inspirujte se našimi fotografiemi a vytvořte si s pomocí legín outfit, se kterým budete za hotovou módní ikonu!

Dopřát si legíny můžete při každé postavě, ale musíte se naučit správně maskovat!

Legíny s sebou přinášejí velká rizika. Pokud jejich nositelka nemá téměř dokonalé nohy, hrozí jí módní trapas. Pod nimi sice můžeme schovat všechny kosmetické chybičky, jako žilky, neopálenou bílou pokožku a podobně - nohy jsou sice schované, ale díky upnuté látce vyniknou všechny nedostatky linií. Důležitá je dostatečná sebekritika nositelky. Módní retrohit si za určitých podmínek můžete dovolit každá z nás, závisí ale na vhodné volbě oblečení.

Faux pas se snadno se dopustíte, jestliže si nedáte pozor na krátká trička či svetříky. Pokud víte, že nemáte dokonalé nohy, ale přes to vše jste sto legíny nosit, poradím vám, jak zakrýt nedostatky vašich nohou.

Pro nožky do X: Oblečte si legíny kterékoliv barvy, doplňte je třeba džínovou minisukní, ale nezapomeňte na vysoké botičky až ke kolenům. Kozačky vám opticky nohy vyrovnají. Nebojte se investovat do dražších originálních bot na klínu, vrátí se vám to, získáte obdiv a svoje nožičky budete milovat.

Pro nohy do O: Na legíny si můžete obléci volnější kraťásky, schovají vám mezeru mezi nohami.

Krátké nohy: Pro kratší nožky si pořiďte kozačky s klínem nebo jehlami. Silnější stehna: Pokud máte silnější stehna a hubená lýtka, můžete zvolit kombinaci legín a sukně těsně nad kolena nebo kombinaci legín s tunikou. Pokud chcete nosit nějaké výraznější legíny, oblečte si k nim jednoduchou sukni. Tato kombinace může být také naopak. Zvolte zajímavou sukni, kterou doplníte například černými nebo jinak barevně sladěnými legínami.

Útlá postava: Ženy s útlou postavou si smí dovolit volnější haleny, ty mohou doplňovat úzké legíny a balerínky.

Pokud máte moc hubené nohy, vezměte si na sebe minišaty a legíny s pruhy či velkými vzory. Perfektním řešením jsou také méně ušlé jezdecké legíny.

Pokud máte dokonalou postavu, užívejte tohoto módního výstřelku a ukazujte světu své krásné nohy.

Tak doufám,že se vám nojnovější trend podzimní mody líbí.

2. Dotazy

23. srpna 2009 v 18:21 | Zuzka |  Poradna
Jak vidím jste si tuhle rubriku celkem oblíbily. Mám tu pro vás další dotazy a odpovědi:

Jsem malá-co bych si měla oblékat,abych působila vyšší?
Michaela L.,Aš

Dobrý den Míšo,
noste přiléhavé oblečení vyrobené z měkkých materiálů. Spodní a dolní část by měly ladit. Výsledný efekt podtrhněte svislými proužky a střevíčky na podpadcích. Například kalhoty capri barevně sjednoťte s punčochami i botami. To nohy opticky prodlouží. Vhodné je i vypasované bolerko.

Ahoj.Chtěla bych se zeptat, jak dlouho a kolikrát týdně bych měla cvičit.
Andrea P.,Kroměříž

Ahoj Andreo,
lékaři doporučují:cvičte alespoň 4x až 5x týdně půl hodiny.

Jak se těšíte do školy?

23. srpna 2009 v 13:19 | Zuzka |  Všechno možné
Ahoj.
Tak vám píšu zase nějaké novinky.Momentálně už mám druhý den zapletené copánky.Musím říct,že je to celkem drsné.Až se rozpletou,tak to bude pecka:-)
Jinak si užívám poslední dny prázdnin.Těšíte se do školy?Asi je to hodně blbá otázka:-)Já se celkem těším jen na to,že vypadnu z domu a na nějaké lidičky.Určitě se netěším na matiku ,fyziku a tělák.
Některé sešity už mám koupené a něco mi chybí.Musím si sehnat ještě plášť do laborek.Od sestry jsem slyšela ,že stojí 450 Kč.Nechápu co má na něm takovou cenu:-)
Ale docela se rěším na obědy ve školní jídelně.Nejvíce mě těší,že nemusím po sobě mýt nádobí.
K nám do třídy by měl přibýt nový kluk,který propadl.Jsem docela zvědavá,jak ho ostatní příjmou:-)
Pro mě to bude celkem problém.Nerada měním zaběhlý kolektiv.
Tak jo upřímně si myslím,že prázdniny jsou skoro na konci a škola klepe na dveře.Užijte si poslední týden a načerpejte novou sílu na celý rok.
Tak si všechno užijte:-)

Kabelky na míru

22. srpna 2009 v 19:12 | Zuzka |  Oblečení
Sníte o nějaké nádherné kabelce?Určitě ano .Jako ostatně každá žena.Teď máte možnost si koupit nějakou novinku na trhu.Můžete se na ně podívat.
Všechny jsou z butiku http://www.beinstyle.cz/

Tohle je nejnovější výkřik mody.Stojí téměř 19 000Kč
Kabelka CATY je vyrobena z precizně připravené kůže. Kůže je na venkovní i vnitřní straně kabelky. Kabelka je šitá na tradičních šicích strojích Singer a finální stehy jsou dělané ručně. Kabelka je vyráběna na objednávku a čekací doba je kolem 5 týdnů. Kabelku můžete získat v mnoha barevných kombinacích. Výběr barev technicky zpracováváme. Na vyžádání Vám emailem zašleme prozatimní vzorník. Škála barev je skutečně široká. Kabelka je italský originál a vyrobena v Itálii.
Abych řekla pravdu je velice luxusní,ale mě se nelíbí:-)

Tohle je velice stylově krásná kabelka.Nese název Emily .Stojí kolem 8099Kč.Hodí se pro volný čas.


Dalším hitem je kabelka Ashley přes rameno.Stojí 10 999Kč
Velice hezká je také:
Billionaire za cenu 4 999Kč
Tak doufám,že si vyberete:-)

Dietní recepty s houbami zpestří váš jídelníček!

20. srpna 2009 v 17:16 | Zuzka |  Vaření
Houbaření je koníček v naší zemi velice rozšířený, protože houby jsou u nás odedávna oblíbený pokrm. V přiměřeném množství podporují trávení, obsahují také mnohé minerály a vitaminy. Jsou dietní a pomohou vám i při redukční dietě. Máme pro vás několik skvělých receptů, jak si připravit zdravé jídlo z hub.

Za přiměřenou porci hub se považuje pokrm, který obsahuje až 200 gramů čerstvých hub (na osobu). K večeři by dávka hub měla být nižší, k obědu si můžeme dopřát víc. Někteří mykologové naopak tvrdí, že se nemusíme příliš omezovat. Optimální dávku si určí každý sám podle zkušenosti. Houby využijeme na polévky, smaženice, omáčky, do pizzy, dají se smažit, dusit i grilovat.

Plněné žampiony

Potřebujeme k tomu asi 400-500 gramů větších žampionů (použít můžeme i menší bedly), olej, 2 středně velké cibule, 2 vejce, 100 gramů sýru na strouhání, kečup, sůl, pepř a zelenou petrželku.

Na oleji zpěníme drobně nakrájenou cibuli. Hlavičky očištěných žampionů vydlabeme a vnitřek nakrájíme spolu s nožičkami na malé kousky. Přidáme je k cibulce, osolíme, opepříme, ochutíme kečupem a pod pokličkou podusíme. Houby pak zalijeme rozšlehanými vejci a za stálého míchání je necháme ztuhnout. Nakonec přidáme zelenou petrželku. Připravenou směsí naplníme hlavičky žampionů, které narovnáme do vymaštěného pekáčku nebo zapékací misky, posypeme strouhaným sýrem a v troubě zapečeme.

Houbový bramborák

Použijeme 250 g čerstvých hub (nebo 25 g sušených - je nutné předem je namočit), 500 g brambor, 1 vejce, olej, 40 g hladké mouky, sůl, pepř, majoránku, česnek a kysané zelí.

Houby pokrájíme, osmahneme a podusíme na olivovém oleji. Oloupané brambory zatím nastrouháme na jemném struhadle a přidáme prolisovaný česnek, vejce a mouku, osolíme a ochutíme pepřem a majoránkou. Nakonec do směsi přidáme houby a promícháme. Pečeme na pánvi po obou stranách. Houbový bramborák pak podáváme s kysaným zelím.

Karbanátky z hub a ovesných vloček

Připravíme si 100 g čerstvých hub, 150 g ovesných vloček, půl litru vody, 50 g másla, 1 vejce, 1 cibuli, 30 g strouhanky, petrželku, sůl a hladkou mouku, vejce a strouhanku na trojobal.

Na másle osmahneme cibulku a pokrájené houby. Ovesné vločky uvaříme v osolené vodě na hustou kaši, necháme vychladnout, přimícháme houby s cibulkou, vejce, petrželku a strouhanku. Ze směsi pak připravíme karbanátky, které obalíme v trojobale a po obou stranách je osmažíme dozlatova.
Doufám,že vám bude chutnat a napíšete jak se jídlo povedlo.Já bohužel ochutnat nemohu,jelikož h

Casadei-luxusní italská obuv

18. srpna 2009 v 11:30 | Zuzka |  Oblečení

Italské luxusní boty Casadei jsou symbolem luxusu a sex appealu. Módní společnost Casadei ve své nové kolekci dámské obuvi nabízí boty, které se jen tak nevidí. Jsou spojení luxusu a těch nejtrendovějších designů a barev, které jsou v "kurzu" tuto letní sezónu.


Boty Casadei nejsou jenom o dokonalém designu, který je nepřehlédnutelný a bude vás fascinovat hned, jakmile tyto boty spatříte. Také jejich precizní provedení je známkou luxusu a nejvyšší kvality.
Kde zakoupit: www.beinstyle.cz

V čem tkví sex appeal modelů Casadei? V podpatcích a platformách! Platforma i podpatky přidají vaší postavě několik sexy centimetrů. Prodlouží a zeštíhlí vám nohy a v mužích vyvolají fantasijní představy o kterých se snad ani nesluší hlasitě mluvit. Prostě označení "žena vamp" bude v botách Casadei patřit zrovna vám.

Určitě vám sem dám něaco i o kabelkách:-)

1.Dotazy

16. srpna 2009 v 17:52 | Zuzka |  Poradna
Jak určitě víte je otevřena poradna.Mnoho z vás už napsalo.Doufám,že budete psát dál:-)
Tady jsem nějaké vybrala:

Moje nová hnědá sukně je úzká a dlouhá těsně pod kolena.Co si k ní mám vzít,abych byla trendy a nebyla mi zima?
Pavla R.,Kolín

Milá Pavlo,
hnědou sukni si můžete zkombinovat jak s béžovou či světlou smetanovou ,tak také s růžovou barvou.Zejména efektně pak bude vypadat ve spojení s oranžovou nebo meruňkovou .Tento barevný kontrast lichotí pleti i vlasům,opticky ubírá na věku a hezky oživí celý váš vzhled.

Za vlhkého počasí se mi vlasy hodně kroutí.Pomůže mi žehlička?
Zuzka B.,Poděbrady

Drahá Zuzko,
Buďte si jistá ,že ano.Se žehličkou je vcelku snadné naučit s ezacházet.Dbejte ovšem na to,aby byly vlasy při jejím používání vždycky suché(mokré by totiž vysoká teplota poškodila) a před samotným žehlením používejte speciální termokosmetiku,která vlasy chrání proti negativním vlivům tepla.

Nedávno jsem četla,že křen pomáhá vytrvat,když držíme dietu.Jak to ve skutečnosti je?
Magda K.,Praha

Ahoj Magdo,
vytrvat v dietě musí bohužel každý sám.Křen může dietu ovšem podpořit.Obsahuje totiž hodně hořčičného oleje,který aktivuje trávení a metabolizmus tuků.Čerstvý a vlastnoručně nastrouhaný křen je přirozeně ostřejší a účinnější,ale výborně chutná i křen z tuby nebo ze sklenice.

Dobrý den.Milujeme krokety.Neobsahují ale oproti hranolkám moc tuku?
Eva B.,Nový Jičín

Drahá Evo,
jedna porce kroket(přibližně 150 gramů) obsahuje asi 11 gramů tuku a má 270 kalorií-podobně jako porrce hranolků.Jednotlivá kroketa váží kolem 20 gramů,obsahuje tedy asi 1,5 gramu tuku a 40 kalorií.Každopádně jsou dietnější bramory:-)

Pro dnešek je to všechno.Doufám,že se odhodláte také napsat svůj dotaz.Na všechny mile ráda odpovím.

16.srpen

16. srpna 2009 v 6:00 | Zuzka |  Jméno dne
NE-16.srpna slaví svátek Jáchym

Nosí jej celkem 1.358 obyvatel České republiky.

Význam jména: Základem je hebrejské jméno Jojáqím, které znamená "Jehova (ho) postaví, Bohem (bude) vyvýšen, vzpřímen".

Všem Jáchymům přeji hodně štěstí!

2. Aktuality blogu

15. srpna 2009 v 12:57 | Zuzka |  Zprávičky-aktuality blogu
A je to tu znova.Další dění na blogu.Tak mrkněte :
 • navštivte nový chat(viz.rubrika chat)
 • soutěžte o parfém Celine Dion(viz.rubrika soutěže)
 • soutěžte o krásné výhry(viz.rubrika soutěže)
 • nezapomeňte napsat dotaz do poradny(viz.rubrika poradna)
 • čekej na tvůj svátek.Určitě se o svém jménu něco dozvíš(viz-rubrika jméno dne)
 • a samozřejmě si nezapomeňte přečíst nové články a napsat nějaký komentář
Tak tohle bude asi vše.Určitě si něco vyberete.Těším se na dotazy v poradně!

15.srpen

15. srpna 2009 v 6:00 | Zuzka |  Jméno dne
SO-15.srpna slaví svátek Hana

Nosí jej celkem 151.179 obyvatel České republiky.

Význam jména: Základem je hebrejské jméno Jochánán, Toto jméno je složeno ze slov Jahve "Bůh" a channá(h) "milost, smilovat se". Význam jména je tedy "Bůh je milostivý".

Všem Hanán přeji všechno nejlepší!

Poradna otevřena

14. srpna 2009 v 19:11 | Zuzka |  Poradna

Poradna je v provozu!

Je určena pro toho,kdo se chce na něco ohledně kosmetiky,mody,....zeptat.Samozřejmě ,že třeba ,kdo má problémy s rodiči,kamarády.
Můžete se mi se vším svěřit.Určitě se budu snažit vám pomoci.Některé zajímavé dotazy tu zveřejním.

Posílejte mi je na e-mail normita12@seznam.cz

Nezapomeňte připsat vaše jméno nebo přezdívku.
Moc se na vaše dotazy těším!!!!Tak pište!!!

Jezte pomalu a hodně žvýkejte – zhubnete dříve, než byste čekali!

14. srpna 2009 v 11:23 | Zuzka |  Všechno možné

Pryč s obezitou bez diet!

Obezita - dá se říci "nemoc", která v dnešní době zahlcuje naši civilizaci v neuvěřitelné míře. Světová zdravotnická organizace řadí mezi lidi postižené obezitou zhruba 400 milionů lidí, z čehož 20 milionů tvoří děti ve věku do pěti let, což bohužel podněcuje zvýšené riziko chorob, jako jsou srdeční problémy nebo cukrovka typu dva. Obezita se tedy nevyhýbá nikomu - děti, mladí, staří - všechno bez skrupulí smete. Mnozí odvážlivci se proti ní snaží bojovat, avšak bohužel často marně. Jak skutečně a efektivně zahnat tuto obludu na ústup, aby konečně nám a našim blízkým přestala otravovat životy?

Smutným faktem je, že obézní lidé si sice často a rádi stěžují na svou beznadějnou a skličující situaci související s nadbytečnými kily, ovšem k tomu, aby lítostivé řeči vyměnili za činy a konání, by je člověk nedotáhl ani párem volů. Přitom nejdůležitější je jediné - obézní člověk (podobně jako drogově závislý) si musí sám uvědomit, že takhle to dál nejde, sám si musí uvědomit, že potřebuje pomoc a že se sebou musí něco dělat. U toho vše začíná.
Japonští věci z Ósacké univerzity, v čele s odborníkem Hirojasu Isem, se ohledně stravování dotazovali cca 3 000 dobrovolníků ve věku od 30 do 69 let. Zhruba polovina z mužských dobrovolníků a více než polovina těch ženských přiznala, že jedí až do pocitu úplné sytosti. Lidé, kteří hltají a navíc až do té doby, kdy se cítí naprosto syti, mají třikrát větší pravděpodobnost dopracovat se k nadváze než lidé, kteří jedí po malých soustech, pomalu žvýkají a jedí pouze do doby, kdy se cítí polosytí.

Japonští odborníci se domnívají, že hltání spojené s dojídáním až do úplné sytosti je spojeno se snadnou dostupností fastfoodů a ostatních "rychlojídel", která jsou jako na míru ušita pro věčně spěchající a hektické lidi, takže se ani nemusí pořádně rozžvýkat a stačí je zhltnout. Jako zbraň proti nadváze potom doporučují klidné prostřední spojené s pomalou konzumací jídla.
Změňte svůj přístup ke stravování!
Všimněme si, že obézní lidé mají k jídlu odlišný přístup než ostatní. U stolu tráví podstatně více času, více pijí (dokonce i během přežvykování potravy) a především hltají tak, až to často vypadá, že s ostatními stolovníky závodí v tom, kdo nejrychleji zlikviduje svou porci a zbudou mu síly na další. Do úst si kladou příliš velká sousta, která téměř nežvýkají, pouze poválejí jídlo lehce v ústech a posléze rychle zhltnou. Tím ale ochuzují své chuťové buňky, protože ty dokážou jídlo plně vychutnat právě při pomalém žvýkání a polykání. Navíc, náš mozek a žaludek spolu mají úmluvu, že jakmile je žaludek přiměřeně naplněný, vyšle mozku signál, po čemž by mělo následovat ukončení hodování. Pokud jíme pomalu a jídlo náležitě vychutnáváme, je vše v pořádku, avšak pokud jídlo rychle zhltneme, žaludek je zmatený a signál o plnosti vyšle až v okamžiku, kdy jsme přejedení. Když totiž hltáme, zdá se nám, že máme stále hlad a jíme až do pocitu přesycenosti. Pokud jídlo pomalu vychutnáváme po malých soustech, která pečlivě rozžvýkáme, děláme tím službu nejen našemu tělu, ale také naší psychice.

Jakmile se totiž soustředíme na malá sousta, vychutnáme mnohem lépe aroma či oku lahodící vzhled jídla, takže jsme nasyceni nejen fyzicky, ale také psychicky. Pokud konzumujeme po malých soustech, pomalu a pořádně žvýkáme, nesníme toho tolik, takže si na nás proradná obezita jen tak nepřijde!

Zdroj fotografií:www.fotolia.com

14.srpen

14. srpna 2009 v 6:00 | Zuzka |  Jméno dne
PA-14.srpna slaví svátek Alan

Jméno ALAN nosí 1.025 obyvatel České republiky.

Význam jména: Jméno nejasného významu, někdy se vykládá jako "soulad, svornost".

Známá osobnost:Alan Delon

Všem Alanům hodně štěstí,zdarví a pohody!

Soutěž o pěkné ceny

13. srpna 2009 v 15:50 | Zuzka |  Soutěže
A je tu nová soutěž pro všechny milovníky otázek

Pravidla:
Každý soutěžící odpoví na tři jednoduché otázky.Z každé otázky dostane výhru jeden výherce.
Což znamená ,že budou tři ceny i tři výherci.

Odpovědi odesílejte na e-mail normita12@seznam.cz
Předmět:3 otázky
Nezapomeňte připsat jméno a kompletí adresu (pro odeslání výher)
Soutěže se mohou účastnit i příslušníci Slovenské republiky

Soutěž trvá od:13.8.2009 do 31.8.2009

Soutěžní otázky:
1.Jaký je váš názor na naše články ohledně mody,kosmetiky a doplňků?Co byste k nim popřípadně přidaly?
2.Zkuste si tipnout kolik lidí navštíví blog dne 14.8.2009
3.Soutěž o jakou cenu byste uvítali?Máte nápad na nějakou novou soutěž?

Výhry:
1.Parfém Kate Moss
2.Set šperků
3.Nádherné botky
Všem přeji hodně štěstí!

Zahalte se do proužků aneb outfity,které letí

13. srpna 2009 v 8:29 | Zuzka |  Oblečení

Nejen fialová!
Jestliže se obléknete do proužkovaného outfitu, svému okolí dáte najevo, že víte, co právě letí! Proužky jsou totiž jednou z nejmódnějších záležitostí letošního léta. Pokud tedy ještě žádný podobný kousek v šatníku nemáte, můžete to napravit.

Většina z nás chce vyniknout a ukázat ostatním okolo sebe, že se nebojí experimentovat s módou. Chcete-li se cítit skutečně pohodlně, pak si pořiďte letní šaty ve sportovním stylu, kterým samozřejmě nemohou chybět trendy proužky. Originální prstýnek a náušnice jsou k tomuto sladkému modýlku jako stvořené. Dopřejte si netradiční botky, kterými nic nepokazíte, přestože na první pohled ke zbytku neladí. To je omyl! Podobnými botkami model celkově oživíte a můžete směle vyrazit do města nebo na pláž.

Proužky a retro styl

Jestliže se nebojíte vyzkoušet něco netradičního, pak vyrazte na nákupy a pořiďte si podobný outfit, který se vám v létě mnohokrát osvědčí. Trendy kombinaci zelené a černé zároveň s proužky prostě musíte mít! Botky v jarní zelené s otevřenou špičkou pohladí nejen vaši nožku, ale také duši. Trendy kabelka a šperky jsou tím pravým letním módním osvěžením. Tak v tomhle outfitu budete jen a jen svá!

Svádějte v kraťáskách

Příliš kraťoučké minisukně už nejsou v módě. Právě letí sexy kraťásky, které jsou navíc ještě mnohem svůdnější než klasická sukně - zvýrazní a pěkně obepnou boky a vytvarují postavu mnohem lépe než sukně. Navíc, v kombinaci s trendy proužkovaným topem a botkami budete přímo k nakousnutí. Letní šperky v hravých designech podtrhnou vaši přátelskou a otevřenou povahu.

Buďte vkusná - dejte proužkům zelenou


Trendy topík prostě musíte mít, uznejte samy, patří mezi nejvydařenější skvosty nejnovějších letních kolekcí! A navíc, budete velmi, velmi sexy. Jednoduchá proužkovaná sukýnka je tím pravým a věřte, že se budete cítit opravdu skvěle. Třešničkou na dortu jsou
botky a kabelka laděné do oranžova, ale nebojte se experimentovat také s jinými barvami - pokud milujete jinou barvu, rozhodněte se pro ni! Trendy šperky s netradičním designem pořídíte nejlépe v některém z internetových obchodů oblíbených módních značek.
Proužky jsou zkrátka věčné a sluší všem. Nemusíte se obávat, téměř všechny kombinace s proužky jsou velmi slušivé. Přestože nejste žádná twiggy, nenechte se odradit od skvělých proužků, které opravdu padnou každému!

Zdroj fotografií: Polyvore.com

13.srpen

13. srpna 2009 v 6:00 | Zuzka |  Jméno dne
ČT-13.srpna slaví svátek Alena!

Nosí jej celkem 110.564 obyvatel České republiky.

Význam jména: Toto jméno je vykládáno jako zkrácenina jména Magdaléna, případně i Helena.

Mé spolužačce a ostatním Alenám všechno nejlepší!

Fialová letí!

12. srpna 2009 v 16:07 | Zuzka |  Bižuterie

Fialová!


Určitě jste už zaregistrovali,že mnohé ženy se oblékají a ladí do fialové.Už jste to také zkusili?Ne?Tak to byste měli napravit.Fialová je teď in barva.
A jestli chceš být in musíš do fialova.
Tady máte nějaké fialové doplňky:
Za skvělou cenu 124Kč si ho může koupit na:
http://zena-online.cz/2070045-nahrdelnik-s-kvetinou
Můžete si jej zakoupit na:
http://xn--nunice-pta93h.simplyme.cz/Dlouh_fialov_n_u_nice.654 za 125Kč

Líbí se vám?Můžete si jej koupit na:
http://www.naramek.cz/N001/ za skvělou cenu 190Kč
Tyhle krásné náušnice naleznete na:
http://www.fler.cz/zbozi?id=230263 za cenu 49Kč

Tohle je nádherná fialová sada.Hodí se bezva k večerním šatům:
http://www.bizuterie.janna.cz/obchod/product.php?id_product=17 jen za 399Kč


Velice romantické náušnice k večerní procházce koupíte:
http://www.bizuterie.janna.cz/obchod/product.php?id_product=32 jen za 129Kč

Doufám,že jsem vám dodala inspiraci a zaperlíte ve fialové.
V nejbližší době se můžete těšit na celé fialové outfity!