Utrpení dívek v Keni aneb ženská obřízka

29. srpna 2009 v 15:46 | Zuzka |  Všechno možné
Jen několik kilometrů od pláží Egypta podstupují dívky v našem věku (cca 14 let) nebezpečný rituál ženské obřízky. Mnohé z nich pak trpí ošklivými záněty, ztratí obrovské množství krve nebo dokonce zemřou!


Tonhle rituál podstupují dívky před první menstruací a jsou jim odstraněny všechny vnější části pochvy.V Egyptských zemích jsou stydké pysky u holek považovány za něco nečistého.
Pokud se dívky v afrických zemích chtějí někdy v budoucnu vdát,musí obřízku podstoupit za každou cenu,jinak si je muž nevybere.Jejich matky je zavedou za obřezávačkami,které pomocí nožů,žiletek,víček od plechovek nebo skleněných střepů vyřezávají dívkám vnitřní,vnější stydké pysky a klitoris.Dezinfekce pak probíhá většinou kravskou močí!!!
Potom obřezávačka pochvu zašije,takže nakonec zbude jen malý otvůrek,kterým dívkám odchází
moč a m.Aby se všechno vyhojilo,musí mít dívky navíc několik týdnů svázány nohy!Přiom cítí nesnesitelné bolesti,trpí záněty a hlavně zrácí obrovské množství krve,což jsou důvody proč 35% z nich dříve nebo později umírá!!!!!!!!!!
Dívky ,které přežijí,si v sobě nesou celoživotní trauma,trpí depresemi ,poruchami příjmu potravy navíc je pro ně sex velké utrpení,kterému by se nejraději vyhnuly.

Tady jsem našla příběh jedné egiptské dívky. Je to strašlivé!
Třináctiletá Hala, která má svlečené kalhotky a vyhrnutou sukni, leží na posteli a třese se strachy. Ještě se nikdy ve svém životě tolik nebála. Zoufale otočí hlavu na svou matku, která stojí opodál a očimaji prosí o pomoc. Marně. ,,Jestli chceš být dobrou manželkou, pak to musíš vydržet.'' říká jí neústupně máma a kývnutím hlavy dává, ženě znamení, že může začít. Ta bere do starých vrásčitých rukou tupý nůž a míří s ním na Halu. V jediném okamžiku dívka cítí prudkou a ostrou bolest, která jí projede celým tělem. Začne křičet jako o život, i když jí to předtím máma přísně zakázala. Jenže utrpení, které teď prožívá ,je mnohem silnější než jakékoliv příkazy. Zachvíli upadne do bezvědomí.
Po několika hodinách se Hala probudí v malé tmavé chatrči, kam ji matka přinesla ještě v době, kdy o sobě nevěděla. Vyčerpaně otvírá oči, když se s velkou námahou rozhlédne kolem sebe, vidí všude samou krev -na posteli,na rukou i na svém oblečení.Na malý okamžik si Hala pomyslí ,že měla vlastně štěstí, když přežila hrozné utrpení, ke kterému ji donutila její vlastní matka (!), přežila. Hala ztratila spoustu krve, ale nikdo ji nepomohl. Ani matka, která by jako první měla chránit zdraví a život své dcery. ,,Slyšela jsem Halinina výkřiky, ale nemohla jsem nic dělat!'' vypráví Halinina kamarádka Jehan. ,,Nevím co všechno by se stalo,pokud by mě naši našli, že jsem jí šla pomoct. Když si pomyslím, že něco podobného brzy čeká i mě, mám hrozný strach.''
Když dlouho nepřicházel nikdo, kdo by mohl Hale pomoci, rozhodla se k zoufalému činu. Z posledních sil se doplazila k nedaleké řece, chvíli se nechala nést jejím proudem a pak začala plavat. Na vodní hladinu dopadají jemné třpytivé paprsky slunce a Hala se konečně cítí svobodná, i když jen na chvíli... Protože ztratila hodně krve, srdce jí tluče stále pomaleji. Řeka kolem ní se zbarví červeně a v tu chvíli Hala uvidí na ,,druhém břehu'' světlo. Pak už na nic nemyslí, umírá!!!!!!!!

Tohle je jeden ze strašlivých příběhů! Můžete těmhle dívkám pomoci s nadací Lejly Abbasové, která pomáhá dívkám utéci z domu a usadit se v lepší zemi. Dívky mohou začít nový život. Nikdy však neuvidí už svoji rodinu.

Pro více informací klikněte na: http://www.asantekenya.org/

Doufám, že jste se dozvěděli něco zajímavého.
PROSÍM VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY, KTEŘÍ SI PŘEČTOU TENHLE ČLÁNEK, ABY HLASOVALI V ANKETĚ POD ČLÁNKEM!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miss.Overboard^^ Miss.Overboard^^ | 31. srpna 2009 v 12:03 | Reagovat

tak to je fakt hnusný..co jsou to za pravidla?!ža musí jinak si je muž nevybere a matka to ješte podporuje,tak to je ješte hnusnejší:(kedy už konečne v afrike a podobných krajinách dostanú rozum a prestanú s tými hnusnými rituálmi?lituji všechny deti které se museli narodit na takových místech...a žít s takovými rodiči:(

2 janet janet | 10. ledna 2012 v 17:39 | Reagovat

je to hruza hruz kdo tohle mohl vymyslet chudinky holčičky

3 Vlastimil Holub Vlastimil Holub | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 19:06 | Reagovat

Dnes jsem si uvědomil, že tuto informaci mě předala žena, která to tenkrát těžce nesla. Souvislost byla v tom, že věděla že jsem ženám pomáhal léčit tato traumata. A dnes jsem v situaci kdy si přeji aby toto násilí bylo vykompenzováno, životem věčným.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama