Poslední tanec Patricka Swayzeho

19. září 2009 v 18:50 | Zuzka |  Životní příběhy

Poslední tanec Patricka Swayzeho

Patrick Swayze v pondělí dotančil svůj Hříšný tanec. Zemřel důsledkem rakoviny slinivky, kterou trpěl již dvacet měsíců. Před svou smrtí psal se svou manželkou Lisou Niemiovou knihu s názvem Time of mi life( chvíle mého života). Patrick byl bojovníkem, který se nechtěl vzdát. Všichni jeho fanoušci jsou zdrceni ze smrti krále tance. Všechny dokázal roztančit svým Hříšným tancem s Jenifer Grey . Před dobou natáčení tohoto snímku byl neznámým a po vytvoření dokonalého příběhu se stal nezapomenutelným. V srdcích diváků bude nadále žít.
Patrick se narodil 18. 8. 1952 v Houstonu tanečnici a choreografce Patsy Swayzeové . Jeho matka vedla ve městě taneční školu ,kde se věnoval pohybové průpravě. Ve zdokonalení pokračoval v New Yorku .Sportovní stipendium vystudoval v San Jacito College v Houstonu. První příležitost dostal jako čarovný princ v zájezdové show Disney on Parade.Potom získal roli tanečníka Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda. Hvězdu z něj za noc učinila roli ve filmu Hříšný tanec(Dirty dancing), kde si zahrál Jonnyho Castlea.Byl to taneční instruktor v letním letovisku. Jeho výbornou partnerkou pro tento snímek se stala Jenifer Grey s níž prožil prázdninový románek a nezapomenutelnou lásku.

K filmu Patrick sám složil a nazpíval píseň s názvem She's like the wind(Ona je vítr). Zahrál si také v kriminálním thrilleru Bod zlomu. Ztvárnil tu krále mořských vln Bodhieho. Představil se také v duchovní komedii Duch. Zesnulý Sam Wheat se spojí s černoškou(Whoopi Gilbert).Měl různorodé role. Dokonce hrál i transvestitu Vidy Bohema ve snímku Tři muži v negližé. Díky této roli byl nominován na cenu Zlatý globus 1995. K jeho náročnějším rolím patří Město radostí .Od roku 1975 je ženatý s tanečnicí a herečkou Lisou Niemiovou se kterou si zahrál ve filmu Ocelový úsvit.
Na Zlatý globus byl jmenován také rolí Hříšný tanec
a Duch. Žádné děti bohužel neměl.
Na jeho počest dávali ve středu snímek Hříšný tanec u kterého jen málokdo nevytáhne kapesník a neuroní slzu pro výborného herce a tanečníka. Z mnoha diskusí se můžete dozvědět, jak byl oblíbené a jak je oplakáván. Je to velice smutný příběh. Doufejme, že v našich srdcích zůstane tato hvězda i nadále.
P.S:Jestli máte zájem o přidání fotek Patricka Swayzeho klidně si napište do komentářů.Mohu sem přidat mnoho fotek v případě zájmu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama